Назад

Інтер'єр кухні в стилі модерн

Інтер'єр кухні в стилі модерн
Телефон:
+38(067) 568 95 00

Історія стилю і його особливості

 

Стиль Модерн з'явився в кінці 19 століття і досяг свого піку на початку 20 століття. Своєю появою він зобов'язаний історичним подіям епохи, коли відбувся різкий стрибок технологій і перехід до масового виробництва. Цей стиль став неймовірно популярним і затребуваним, застосування його стало повсюдно, і багато сфер від мистецтва до реклами були пронизані цим химерним оригінальним стилем. Але інтерес до нього згас з такою ж швидкістю, з якою з'явився. Модерн не зміг стати міжнародним стилем із загальною інтерпретацією, і назв налічується відразу кілька залежно від країни: у Франції він називається «арт-нуво», у Німеччині та Скандинавії - «югендстиль», в Італії - «ліберті», а в США - «тіффані». Як стиль архітектури, живопису та інтер'єру, Модерн почав затухати під час Першої світової війни. Причиною тому послужило технічно складне і дороге виготовлення необхідних для нього предметів інтер'єру. Різноманітність інтерпретацій породило деяку плутанину у визначенні характерних особливостей стилю. В даний час Модерн далекий від свого первісного втілення, але зберіг деякі відмітні риси оригіналу, у тому числі це можна спостерігати в інтер'єрі кухні Модерн.

 

Отже, давайте визначимося, чим же відзначиться інтер'єр кухні в стилі модерн:

 

  • геометричні форми поряд з плавними вигинами;
  • гладенькі поверхні;
  • сміливі поєднання кольорів;
  • функціональність понад усе;
  • велика кількість сучасної побутової техніки і різних гаджетів;
  • мінімальна кількість текстилю;
  • уникнення надмірного декорування і зайвих аксесуарів.

 

Модерн ідеально підходить для невеликих кухонь - за рахунок великої кількості глянцевих поверхонь досягається ефект розширення простору. Мінімалістичні текстури і сміливі геометричні форми, оформлення в нейтральних кольорах разом з полірованої обробкою і асиметрією є ключовими ідентифікуючими ознаками стилю Модерн.

 

Форми і матеріали

 

Отже, перша ознака кухні Модерн, що приходить на думку - це плавні, гнуті форми і асиметричні лінії. Звичайна кутова кухня може знайти плавні форми, якщо кут зробити заокругленим, причому закруглятися він може як «всередину», так і «назовні», - так кутові ящики можуть раптом стати круглими. Такі контури відмінно підійдуть для невеликих кімнат і те, як будуть виглядати згладжені кути, можна подивитися на фото.

 

Якщо говорити про фактуру, то поверхні повинні бути гладкими і блискучими - для цього ефекту при оформленні фасаду, наприклад, використовується емаль, акрил, плівка або лак.

 

У Модерні можливе використання багатьох матеріалів, особливо поширені дерево і пластик. Деякі дизайнери використовують натуральне дерево в якості органічного контрасту на тлі штучних форм і матеріалів.

 

Глянцевий метал, такий, наприклад, як нержавіюча сталь, є одним з відмінних матеріалів в Модерні. Метал може бути використаний для чого завгодно, починаючи від люстри і закінчуючи ніжками стільця.

 

Сучасні дизайнери інтер'єру також використовують скло і пластик, коли потрібно створення гладких і рівних поверхонь.

 

Пол може бути покритий лінолеумом, ламінатом, керамічною плиткою, ефектно виглядатиме і наливна підлога. Дорожнеча використовуваних матеріалів не є головною метою (хоча спочатку, у тому числі, цим стиль і відрізнявся), адже наголос робиться на функціональності.

 

Кольорова гама

 

Основними кольорами кухні Модерн є м'які відтінки. Часто тут переважають сірувато-димчасті, попелясті, сіро-блакитні, світло-коричневі кольори. Однак, занудьгувати на такій кухні не доведеться, адже такі спокійні кольори оживляють і ділянки яскравих тонів - червоного, зеленого, синього (бажано, природних відтінків, натхнених природою). Ці життєрадісні кольори зазвичай використовують на шпалерах або шторах, але Модерн, як стиль, що ставить за мету нове прочитання старої класики, не диктує нам чітких інструкцій, тому поєднання спокійних і яскравих тонів цілком можливо в кухонному гарнітурі, - оціните реальні втілення цієї ідеї на фото нижче . Звичайно, найбільш ефектно виглядає біла кухня, але, щоб уникнути зайвої «стерильності» інтер'єру, краще, все ж, розбавляти білий іншими квітами. Часто, при дизайні кухні Модерн, фасади гарнітура виконуються в декількох кольорах. Кольори при цьому спеціально підбираються контрастних кольорів або відтінків згідно з прийнятими в дизайні інтер'єрів колірним схемами, а іноді навіть допустимі два різних яскравих кольору, а стільниця виконана в третьому кольорі. До підбору кольору в даному випадку краще залучати професіоналів, або користуватися перевіреними колірними схемами.

 

Освітлення - важлива деталь інтер'єру

 

Спочатку освітлення в інтер'єрі Модерн намагалися робити приглушеним, щоб створити атмосферу затишку і романтики. Сьогодні ж переваги змінилися. Люстри на стелі не будуть єдиним джерелом освітлення, адже дизайн кухні в стилі Модерн відрізняється, у тому числі, і гарною освітленістю. Тому точкове освітлення буде відмінним вибором, і тоді м'яке світло рівно заллє всю вашу кухню. Люстри та інші джерела освітлення не терплять химерності і витіюватості, так що форми всіх освітлювальних приладів повинні бути строгі, геометрично правильні. Нижче представлені фото підходящих цьому стилю освітлювальних приладів.

 

Вибираємо меблі

 

Характерна риса кухні Модерн - незавантаженість інтер'єру і його функціональність. Тут немає фундаментальності, яка прийнята в Класики, і, в той же час, відсутня недбалість, притаманна стилю Кантрі і Шеббі шик. Столи і стільці - строгих і простих форм, без будь-яких «кричущих» деталей. Пластикові стільці тут виглядають напрочуд гармонійно. На фото нижче ви можете побачити найсміливіші меблеві ідеї в стилі Модерн.

 

Меблі можуть бути біла або, навпаки, яскрава, - це непринципово. Кухонні гарнітури в основному виготовляються з пластика і МДФ і, як було сказано вище, вони мають глянсові поверхні. Що стосується ручок фасадів, то вони часто відсутні і для того, щоб відкрити ящики, потрібно просто натиснути на дверцята. Однак, приховані ручки - не сама практична деталь, що особливо сильно проявляється на глянцевих гарнітурах, адже на фасадах постійно залишаються сліди пальців, які потрібно протирати. Інші цікаві ідеї ручок, у тому числі і дверних, ви можете подивитися на підібраних нами фото.

 

Костьольна кухонного фартуха, - часто його виконують із пластику або скла і в тому ж колірному рішенні, що і стільницю.

 

Фартух також може бути одним з головних акцентів, контрастуючи з гарнітуром і стільницею. Погляньте на ці фото, біла стільниця і вигадлива обробка фартуха виглядають дуже ефектно.

 

Декор - стриманий і стильний

 

Модерн не терпить зайвий декор та аксесуари. Декор застосуємо, але він лише ненав'язливо доповнює кухню; бажано, щоб він відображав її «сучасність» і аскетизм. На підібраних нами фото ви якраз можете знайти щось схоже. Для кухні Модерн підходить наступний декор: сучасні годинники, красиві вази простих форм або посуд геометричних форм і яскравих кольорів. Але, звичайно, і біла посуд буде гармонійно виглядати, адже Модерн на стороні простоти форм і кольорів. При цьому буде гарно, якщо матове скло в кухонному гарнітурі буде перегукуватися з вазами з матового скла. Як яскраві плям також використовують посуд з фруктами і овочами. Текстиль нечасто присутній в Модерні, але без деяких необхідних дрібниць не обійтися: рушники, фартух, прихватки та інше, природно, можуть бути виготовлені з текстилю. Замість скатертини краще звернути увагу на підстановочні серветки.

 

Модерн складається з чистих ліній і орієнтується, насамперед, на функціональність і уникає великої кількості декоративних елементів, які ми бачимо в багатьох інших стилях. Деякі вважають, що Модерн занадто простий, суворий і холодний, однак, коли він добре спланований і продуманий, він може привнести відчуття спокою і гармонії в вашу кухню.

 

Rated 5 14 customer reviews

Замер, доставка и установка по всем городам Украины

Если вас заинтересовала данная кухня Вы можете записаться на консультацию прямо сейчас
Достаточно заполнить заявку у нас на сайте или позвонить по номеру +38 (067) 568-95-00